Дома Топ вести Каков ден за Атлетико! Потпишаа Гризман, Ернандез и Лемар!

Каков ден за Атлетико! Потпишаа Гризман, Ернандез и Лемар!

Каков ден за „јорганџиите“!


Меси против Левандовски -11 ден ↓↓↓Во Атлетикот Мадрид не сака ништо да препуштат на случајност, па го испратија извршниот директор, Мигел Анхел Гил во кампот на репрезентацијата на Франција.

Имено, како што е и официјално потврдено на сајтот на шпанскиот клуб, договор со клубот од „Ванда Метрополитано“ потпишаа Антоан Гризман, Лукас Ернандез и новајлијата Тома Лемар!

Гризман долго важеше за желба на Барселона, но тој денес потпиша договор со Атлетико со важност до 2023 година.

Кога во прашање е преспективниот Лукас Ернандез, тој доби доверба од Дидие Дешам и го започна натпреварот против Австралија. Во Атлетико имаат големи планови, па со овој фудбалер ја официјализираа соработката до 2024 година.

Најголемо изненадување претставува потписот на Тома Лемар. Најавуваа од Мадрид дека постигнаа договор со Монако околу трансферот, но се очекуваше официјализацијата да следи после Мундијалот.

Сепак, Атлетико одлучи да побрза па останува само уште Лемар да ги помине медицинските прегледи и се да биде завршено.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Топ вести

Проверете

Фабрицио Романо ја открива клучната точка на понудата од Саудиска Арабија до Роналдо

ЕКСКЛУЗИВНО: 50 БЕСПЛАТНИ СПИНОВИ БЕЗ ДЕПОЗИТ - РЕГИСТРИРАЈ СЕ НА МОЦАРТ! Португалскиот ре…