Дома Фудбал Италија Каков гест на Милан:„Росонерите“ приредија изненадување за бабата која наполни 100 години и е нивни навивач! (ВИДЕО)

Каков гест на Милан:„Росонерите“ приредија изненадување за бабата која наполни 100 години и е нивни навивач! (ВИДЕО)

Италијанскиот клуб покажа зошто го носи епитетот гигант во Европа.

Бабата Инес покажа и докажа што значи да си вечен вљубеник во италијанскиот фудбал. Бабата која го прослави својот 100-ти роденден е голем фан на Милан.

За Милан навива од нејзината 18-та година, а некои од најомилените играчи и се Барези, Малдини и Гатузо.

Милан одлучи да и приреди изненадување и за 100-тиот роденден и испрати дрес потпишан од сите играчи. Погледнете како сето тоа изгледаше…

Коментари
Advertisements
Прочитајте поврзани статии
Load More In Италија

Проверете

Ван Перси го советува Јунајтед: Купете го Кавани, тој е гол машина

Поранешниот напаѓач на Манчестер Јунајтед, Робин Ван Перси кој беше најдобар стрелец на кл…