Дома Фудбал Останато Каде заврши дресот на Азар после мечот со ПСЖ? (фото)

Каде заврши дресот на Азар после мечот со ПСЖ? (фото)

Еден Азар ова лето пристигна како најголемо засилување во Реал Мадрид, но поради лошата форма се најде на удар на жестока критика.

Меѓутоа, критиките не го спречуваат Белгиецот надвор од теренот да има одлични дружења, а едно такво беше и после мечот против ПСЖ во Париз.

Азар после мечот беше виден во дружтво со ѕвездата на „светците“ Килијан Мбапе, па неговиот дрес од натпреварот заврши кај младиот Французин.

Мбапе се пофали со дресот на социјалните мрежи и напиша: „Благодарам брате“.

Коментари
Advertisements
Прочитајте поврзани статии
Load More In Останато

Проверете

Милан мисли на иднината – го „блиндира“ младиот дефанзивец

Милан денес официјално соопшти дека го продолжил договорот со младиот дефанзивец Матео Габ…