Дома Останати Кабиб нема мир: Од 2015 година 47 пати бил на допинг контрола

Кабиб нема мир: Од 2015 година 47 пати бил на допинг контрола

УФЦ шампионот во лесна категорија Кабиб Нурмагомедов барем засега заврши со професионалните борби, но и понатаму е повикуван на допинг контроли.

Уште еднаш допинг контролата тропна на врата на Кабиб за да му направат тестирање, а дагестанскиот борец ја сподели таа информација на друштвените мрежи.

Исто така Кабиб потенцираше дека од 2015 година е дури 47 пати тестиран на допинг.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Останати

Проверете

Кирјос: Ѓоковиќ е будала🎥

Ник Кирјос уште еднаш го критикуваше најдобриот тенисер во светот, Новак Ѓоковиќ. Тенискио…