Дома Останати Кабиб: Конор не заслужил да се бори за титула, пие и удира стари луѓе

Кабиб: Конор не заслужил да се бори за титула, пие и удира стари луѓе

Во последно време во боречкиот свет се повеќе се зборува за нов меч помеѓу Кабиб Нурмагомедов и Конор Мекгрегор.

Меѓутоа ако се суди според зборовите на УФЦ шампионот во лесна категорија од мечот кој долго се очекува нема да има ништо.

„Веќе го победив Конор. Зошто да се борам со него? Мора да се врати и да биде активен. Кажете му дека сум зафатен и тоа е тоа. Мислам дека никогаш нема да заслужи шанса за да се бори за титулата затоа што многу пие и удира стари луѓе. Не го заслужува моето внимание“, изјави Кабиб.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Останати

Проверете

Футсал мајсторија: Играчите на Барселона примија гол без топката да ја допре земјата

Неколку стотина љубители на футсалот во Кордоба беа сведоци на одличен гол на Казуја Шимиз…