Дома Фудбал Европско првенство во фудбал ЕУРО И Јане го собра вниманието на фановите во Букурешт

И Јане го собра вниманието на фановите во Букурешт

Стефан Даскалов за Спортски од Букурешт

Големиот македонски навивач Јане Велковски излезе заедно со навивачите на улиците во Букурешт, а секако дека со своето присуство привлекуваше внимание големо внимание од фанови.

Јане, држи среќа одиме по победа!

Фото: Димитар Петковски

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Европско првенство во фудбал ЕУРО

Проверете

Хуманоста секогаш победува: Лина Ѓорческа го продава својот победнички рекет за малиот Јаков!

Македонската тенисерка Лина Ѓорческа се вклучи во акцијата за помош на малиот Јаков. Откак…