Дома Останати Ракомет И САД го откажа учеството на СП: Ние имавме среќа што Чешка прва откажаа

И САД го откажа учеството на СП: Ние имавме среќа што Чешка прва откажаа

После Чешка од Светското првенство во Египет денес се откажа и репрезентацијата на САД.

САД имаа 18 заразени, нивниот селектор кој и самиот беше позитивен тврдеше дека репрезентацијата може да оди во Египет и со 12 играчи, сепак на крајот и тие го откажаа учеството.

Ние имавме среќа што Чешка прва се откажа затоа што влеговме во полесна група со Шведска, Египет и Чиле. Ако Американците се откажаа пред Чесите ние ќе отидевме во далеку потешка група со Австрија, Норвешка и Франција.

На местото на САД како втора репрезентација повик доби репрезентацијата на Швајцарија.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Ракомет

Проверете

Нов гаф на СП во Египет: Новинарот кој го водеше пресот не знаеше кои репрезентации играле 🎥

Многу репрезентации и ракометари се пожалија на лошата организација на Светското првенство…