Дома Фудбал Англија „Од денес чекориш сам“ – Навивачите го закопуваат Ливерпул!

„Од денес чекориш сам“ – Навивачите го закопуваат Ливерпул!

Навивачите на Ливерпул се незадоволни што нивниот клуб се приклучи на Суперлигата.

Навивачите започнаа со отстранување на сите знамиња и транспаренти кои го прекриваа „Енфлид“ во време на пандемијата. Навивачите своите реквизити ги оставија на трибините во знак на поддршка на клубот за периодот кога нема да можат да бидат на стадионот.

Јасно е дека со овој потег тие покажуваат дека не сакаат да го поддржуваат клубот во одлуката да се приклучи кон Суперлигата.

Претходно протести најавија навивачите на Арсенал и Манчестер Сити, очигледно може да видиме обединување на фудбалските фанови против еден голем проект.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Англија

Проверете

Чави веќе започна преговори со Барселона

Каталонски „Спорт“ ексклузивно пренесува дека Барселона започнала преговори со Чави Ернанд…