Дома Фудбал Ињаки не можеше да си поверува што му одбрани Тер Штеген! (ВИДЕО)

Ињаки не можеше да си поверува што му одбрани Тер Штеген! (ВИДЕО)

0

Атлетик Билбао и Барселона вечерва на „Сан Мамеш“ ремизираа 0:0 во 23-тото коло од шпанската Примера.

Барселона стигна на „Сан Мамеш“ со намера да оствари победа, но и покрај теренската иницијатива беше јасно дека нема да им оди лесно.

За бодот освоен во овој натпревар Барселона може да му биде благодарна на Тер Штеген кој на чудесен начин го одбрани шутот на Ињаки Вилијамс.


Следете го Sportski.mk и на


 

Коментари
Advertisements
Прочитајте поврзани статии
Load More In Фудбал

Проверете

Јаховиќ направи глупост и заработи црвен картон против Фенербахче (ВИДЕО)

Македонскиот напаѓач од редовите на Коњаспор Адис Јаховиќ направи несфатлив потег во натпр…