Дома Фудбал Европско првенство во фудбал ЕУРО Италија нема примено гол повеќе од 15 часа!

Италија нема примено гол повеќе од 15 часа!

Роберто Манчини направи вистинска револуција во италијанската фудбалска револуција, Италија игра одличен фудбал, а од вчера тие се првите осминафиналист на Европското првенство.

Меѓутоа неверојатен е податокот што Италија нема примено гол повеќе од 15 часа, односно 965 минути и ова секако е податок за респект.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Европско првенство во фудбал ЕУРО

Проверете

Aгуеро по трансферот во Барселона си купи ново „Ферари“ 📸

Искусниот аргентински напаѓач Серхио Агуеро стана нов член на Барселона и веднаш реши да с…