Дома Останати Кошарка НБА Исчезнал Кајри Ирвинг!

Исчезнал Кајри Ирвинг!


Unboxing: Што е ново во студиото на BMG Network!? ↓↓↓


Медиумите во САД пишуваат дека никој не знае каде Кајри Ирвинг.

Наводно, никој не знае каде е ѕвездата на Бруклин и еден од најдобрите играчи во НБА.  Во клубот знаеаа дека нема да сметаат на Кевин Дурант, но никој во клубот не очекуваше дека во овој дуел ќе го нема и Ирвинг.

Кошаркарите биле изненадени кога Ирвинг не се појавил во салата пред мечот. Тренерот Стив Неш се обидел да го добие, но неговите обиди не биле успешни.

„Да, навистина не знаме каде е Кајри. Мислам на не го и посакувам да е добро“, изјави Стив Неш.

Неиграњето на Ирвинг сепак не влијаеше резултатски затоа што Бруклин славеше против Филаделфија со 122:109.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In НБА

Проверете

Селекторот Грчевски го објави конечниот список: Ова се ракометарките со кои ќе „бркаме“ пласма на ЕП

Unboxing: Што е ново во студиото на BMG Network!? ↓↓↓ Селекторот на женската сениорска реп…