Дома Фудбал Светско првенство во фудбал - Мундијал во Русија 2018 Историјата ја уништува Хрватска: Повторно десен бек, повторно дебитантски гол…

Историјата ја уништува Хрватска: Повторно десен бек, повторно дебитантски гол…

0
tripie

Хрватите сигурно ќе си помислат: Не, повторно…

Неверојатно е како историјата се повторува!

Пред 20 години, Лилијан Турам постигна два погодоци во полуфиналето СП и ја испрати Хрватска во борба за бронзата, денес Кевин Трипиер уште еден десен бек го отвори резултатот во петтата минута.

И внимавајте – го постигна првиот гол за Англија исто како и Турам пред 20 години.


Следете го Sportski.mk и на


Навистина звучни неверојатно….

За Англија тоа беше деветти постигнат гол од прекин од вкупно 12 во Русија.

Коментари
Advertisements
Прочитајте поврзани статии
Load More In Светско првенство во фудбал - Мундијал во Русија 2018

Проверете

Емери го „закова“ на клупата, а тој си замина со 10 милиони евра – сега ќе има прилика за одмазда!

Aрсенал во Лигата на Европа ќе игра против Рен, а во центарот на вниманието ќе бидат две л…