Дома Фудбал Светско првенство во фудбал Историјата е испишана: Фрапар и помошничките истрчаа на теренот 🎥

Историјата е испишана: Фрапар и помошничките истрчаа на теренот 🎥

Натпреварот помеѓу Германија и Костарика кој се игра вечерва ќе остане запаметен како првиот во историјата на Светските првенства на кој судат жени.

Стефани Фрапар е предводничка на женската судиска тројка. Фрапар е главна на центарот, а и помагаат уште две помошнички.


Кој ќе биде новиот шампион, Сити или Арсенал? ↓↓↓


Претходно на првенството Фрапар веќе беше делегирана на еден натпревар, но како помошник.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Светско првенство во фудбал

Проверете

Салфетка со потписот на Меси за Барселона продадена за скоро милион евра📷

Oткако неодамна беше објавено дека на аукција е ставена салфетката на која Лионел Меси пот…