Дома Фудбал Италија Интер со лесна победа против Џенова се зацврсти на врвот на табелата 🎥

Интер со лесна победа против Џенова се зацврсти на врвот на табелата 🎥

Од 15:00 часот денес беа одиграни три натпревари во 24. коло од Серија А.

Интер со новите три бода се зацврсти на врвот на табелата.

„Нероаѕурите“ беа сигурни со Џенова со 3:0 Стрелци беа Лукаку, Дармијан и Санчез. Пандев во овој дуел доби половина час.

Агонијата на Кротоне продолжи со поразот од Каљари на свој терен со 0:2.

Удинезе со минимални 1:0 ја совлада Фиорентина, а голот го постигна македонскиот репрезентативец Илија Несторовски. Голот на Нестор можете да го видите – тука.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Италија

Проверете

Кејн се враќа на тренинзите, Тотенхем не ја намалува цената

Покрај фактот што го пропушти вчерашниот и денешниот тренинг без дозвола, Хари Кејн планир…