Дома Македонски спорт Интер и Серија А не го заборавија роденденот на Пандев

Интер и Серија А не го заборавија роденденот на Пандев

Македонската фудбалска икона Горан Пандев денес го слави 39. роденден.

Честитки го Гранде Пандев пристигнуваат од сите страни, а така Серија А и Интер каде што го постигна најголемиот успех во клупската кариера.

Пандев со Интер ја освои Лигата на шампионите и низ годините остави длабока трага во најсилната италијанска конкуренција и нивната честитка е уште еден доказ за големината на Пандев.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Македонски спорт

Проверете

ФФМ: Беше импресивно да се види како и на дожд 20.000 луѓе ја бодат Македонија

Македонската фудбалска репрезентација вчера го одигра последниот натпревар во Лигата на На…