Дома Фудбал Италија Интер го избра новиот тренер, навивачите незадоволни!

Интер го избра новиот тренер, навивачите незадоволни!

Заврши сагата околу новиот тренер на Интер. Денес „нероаѕурите“ и официјално ќе го назначат Стефано Пиоли за наследник на Франк де Бур.

Изминативе денови главна тема на Апенините беше изборот на новиот тренер на Интер, особено поради фактот што неколку тренери беа дојдени во Милано на разговор со клубот, а во самото раководство имаше две спротиставени струи.


Кој ќе биде новиот шампион, Сити или Арсенал? ↓↓↓


Иако се чинеше дека шпанскиот стратег Марселињо ќе биде новиот кормилар, сепак вчера стигна потврда дека раководството го избрало Стефано Пиоли бидејќи сакале италијански стратег.

Пиоли денес ќе потпише договор со „нероаѕурите“ до 2018 година, со клузула истиот да може да се раскине на крајот на сезоната.

Информацијата дека Пиоли ќе биде нов тренер не наиде на воодушевување кај фановите кои сметаат дека тој нема капацитет да води голем клуб и не може да биде долгорочно решение.

Новиот тренер на „нероаѕурите“ ќе дебитира во големото дерби против Милан кое на програмата е на 20-ти ноември, веднаш после репрезентативната пауза.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Италија

Проверете

Салфетка со потписот на Меси за Барселона продадена за скоро милион евра📷

Oткако неодамна беше објавено дека на аукција е ставена салфетката на која Лионел Меси пот…