Дома Фудбал Италија Интер ги пушти странците да си одат дома

Интер ги пушти странците да си одат дома

Осум странски фудбалери на Интер добија дозвола од раководството да ја напуштат Италија, откако пред две дена истече карантинот на целиот тим.

Фудбалерите на Интер беа во изолација откако се дозна дека во редовите на Јувентус има позитивни фудбалери на коронавирус, а „старата дама“ беше последен противник на „нероаѕурите“.

Еден од оние странски фудбалери кои ја напуштија Италија е Диего Годин, кој се врати во Уругвај.

„Ја напуштив Италија после дозволата на клубот и на докторите. Сега се вратив во Уругвај каде повторно сум во карантин бидејќи сум одговорен човек“, се огласи Годин на Инстаграм.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Италија

Проверете

Страв за секој дефанзивец: Адама Траоре како да тргнал на бокс натпревар 📸

Адама Траоре вечерва го игра еден од најважните натпревари во кариерата – четвртфина…