Дома Македонски спорт Интервју со Томе Пачовски – за кариерата, животот во Белгија, Пелистер, Вардар, Работнички…🎥

Интервју со Томе Пачовски – за кариерата, животот во Белгија, Пелистер, Вардар, Работнички…🎥


Викенд најава - Најинтересно во Серија А! ↓↓↓Спортскиот фотограф Димитар Петковски разговараше со поранешниот македонски голман Томе Пачовски кој живее во Белгија и работи како тренер на голманот во Бершот, клуб каде и што помина дел од играчката кариера. Пачовски во овој момент е и голмански тренер во македонската репрезентација.

Пачовски потекнува од битолски Пелистер потоа настапуваше за скопските Работнички и Вардар додека на интернационалната сцена покрај во Бершот го носеше дресот и на грчки Јоникос како и белгискиот Мехелен.

Како помина разговорот со Томе Пачовски со кадри од преубавиот град Антверпен кој му е сегашно место на живеење и за многу детали од неговата фудбалска кариера како и од приватниот живот ќе погледнете во продолжение ….

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Македонски спорт

Проверете

Капитенот Ристовски стрелец за Динамо Загреб 🎥

Викенд најава - Најинтересно во Серија А! ↓↓↓ Капитенот на репрезентацијата на Македонија,…