Дома Фудбал Италија Инзаги тренер на Интер и наредната сезона може да остане само под еден услов?

Инзаги тренер на Интер и наредната сезона може да остане само под еден услов?

Изгледа дека само титулата европски шампион може да го спаси Симоне Инзаги. Дури и да го елиминира Милан и да го загуби финалето, и да го освои Купот на Италија, според најавите тоа нема да биде доволно да остане на клупата. Италчијанците тврдат дека директорот Бепе Марота инсистира на промена.

Марота сака поинаква игра, сака да го ослободи тимот од „наследството“ на Конте од кого Инзаги прифати најчесто да игра во формација 3-5-2.оддалечи од наследството на Конте кое го прифати Инзаги.


Уствари викендов е затишје пред бура! ↓↓↓


Покетино повеќе не е цел, Аргентинецот е пред со Челзи,. Опции можат да бидат Де Зерби од Брајтон и Консесиао од Порто, но тие имаат цврсти договори и Интер би морал да плати оштета за да ги доведе.

Се шпекулира и за поранешнито играч на „нероауирите“, Тијаго Мота. Болоња е спремна да му понуди нов договор, меѓутоа Интер сигурно би бил поголем предизивик за Италијанецот.

Иако се добива впечаток дека нема многу опции од тренерските имиња кои би одговарале за Интер, сепак најавите се дека во Интер се решени да има промени. Засега најавите се дека Инзаги може да го спаси само трофеј во Лигата на шампионите, останува да видиме што ќе се случува…

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Италија

Проверете

Премиер лигата ќе воведе полуавтоматски офсајд

Англиската Премиер лига од следната сезона ќе има уште една новина која е поврзана со упот…