Дома Останати Кошарка Индијана го совлада Њујорк и закажа „мајсторка“ за пласман во конференциското финале

Индијана го совлада Њујорк и закажа „мајсторка“ за пласман во конференциското финале

Индијана со 116-103 го совлада Њујорк и изедначи на 3-3 во полуфиналната серија на истокот, ќе се игра мајсторка за пласман во конференциското финале.

Двете екипи продолжија да играат перфектно на домашен терен, а тоа носи седми меч кој ќе се игра во недела во Њујорк.


Германија гази и најавува битка за титула! ↓↓↓


На синоќешниот дуел гостите парираа само во првата четвртина која ја добија со еден поен разлика, но потоа Индијана се одлепи и го контролираше резултатот до самиот крај за конечна победа од 116-103.

Најдобар во составот на Индијана беше Сиакам со 25 поени, кај Њујорк Брансон реализираше 31 поен.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Кошарка

Проверете

Позната казната на Даку за пцуењето на Македонците!

Европската куќа на Фудбалот ја соопшти казната за репрезентативецот на Албанија, Мирлинд Д…