Илчо не „мрда“ од Штип: Потпиша на уште три години со Брегалница!

Раководството на ФК Брегалница и актуелниот шеф на стручниот штаб, Илчо Ѓорѓиоски ја продолжија меѓусебната соработка и во следните три години, до јуни 2025 година! Пред стартот на летните подготовки за новата сезона во Првата македонска фудбалска лига, согласно амбициите, планот и програмата поставени од страна на сопственикот и раководството на клубот за нескриен вистински … Продолжи со читање Илчо не „мрда“ од Штип: Потпиша на уште три години со Брегалница!