Дома Фудбал Италија Икарди добива казна, но останува капитен на Интер!

Икарди добива казна, но останува капитен на Интер!


Финале Лига на шампиони: Манчестер Сити го „брка“ Пандев, Интер нема да се предаде! ↓↓↓Интер прекува официјално соопштение потврди дека Мауро Икарди останува капитен на екипата, но најави и казна за Аргентинецот.

После состанокот на Икарди со челниците на клубот, објавено е дека младиот Аргентинец ќе остане капитен на екипата.

„Во семејството, па и во Интер кој го сметам за мое семејство се случуваат несогласувања и проблеми. Жал ми е што делови од мојата книга им пречат на навивачите. Навредив многу луѓе, но мораме да ги гледаме напред и да се вратиме по старо. Им се извинувам на сите. Ја прифаќам секоја одлука на клубот и во иднина ќе бидам повнимателен. Мораме да бидеме обединети, ништо не е поголемо од Интер“, порача Икарди.

Икарди ги налути ултрасите на Интер во својата автобиографија, но вети дека ќе ги отстрани страниците од книгата во кои ги навредува фановите.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Италија

Проверете

Милан преговара со ѕвездата на Виљареал

Финале Лига на шампиони: Манчестер Сити го „брка“ Пандев, Интер нема да се предаде! ↓↓↓ Ми…