Дома Останати Кошарка Изразот на лицето на Јокиќ во последните минути најдобро покажува колку беше разочаран (ФОТО)

Изразот на лицето на Јокиќ во последните минути најдобро покажува колку беше разочаран (ФОТО)

0

Репрезентацијата на Србија денес доживеа шокантна елиминација од Светското Првенство.

Србија која се надеваше најмалку на влез во финале испадна во четвртфиналето, подобри од нашиот сосед беа Аргентинците кои победија со 97:87.

Една од главните ѕвезди на овој тим на Србија е Никола Јокиќ, а неговиот израз на лицето во финишот од натпреварот најдобро зборува како се чуствуваше во тие моменти…

Коментари
Advertisements
Прочитајте поврзани статии
Load More In Кошарка

Проверете

Обрадовиќ ќе биде нов селектор на Србија?

Српските медиуми пренесуваат изненадувачка вест и тврдат дека Саша Обрадовиќ ќе биде нов с…