Дома Македонски спорт Изненандување од Чаир: Шкупи го раскинал договорот со големото засилување!

Изненандување од Чаир: Шкупи го раскинал договорот со големото засилување!


Вежби за рехабилитација после повреда на преден вкрстен лигамент ↓↓↓


Оваа зима Сенегалецот Мамаду Данфа пристигна во Шкупи како големо засилувања, а летово го постигна и првиот европски гол против Линколн од Гибралтар.

Сепак, пред продолжувањето на европскиот пат на Шкупи Данфа си заминал Чаир. Од ФФМ е потврдено дека Данфа и Шкупи спогодбено ги раскинале договорите. Договорот кој Данфа го потпиша имаше важност од две години.

Сега е и јасно зошто тој не беше во комбинација за настап во вчерашниот натпревар против Шамрок кој Шкупи во Ирска го загуби со 3:1 и сега со два гола негатива ќе го чека реваншот во Скопје.

Засега не е познато каде Данфа ја продолжува кариерата.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Македонски спорт

Проверете

Сити сака да го „украде“ суперталентот на Милан

Вежби за рехабилитација после повреда на преден вкрстен лигамент ↓↓↓ Во младинските катего…