Дома Фудбал Останато Изненадување: Стивен Џерард на клупата на гигантот!?

Изненадување: Стивен Џерард на клупата на гигантот!?

0

Изгледа дека договорот е блиску, барем според медиумите на Островот.

Легендарниот фудбалер на Ливерпул Стивен Џерард во овој момент работи како тренер во тимот на Ливерпул до 18 години, а наскоро би можел да го има првиот професионален тренерски ангажман.

Џерард е прв кандидат за клупата на шкотскиот гигант Ренџерс!

Клубот со голема историја се обидува да се врати на славните патеки после банкротот и исфрлувањето во третата лига.


Следете го Sportski.mk и на


Ренџерс се врати онаму каде што припаѓа, но реално далеку се од вистински конкуренти на Селтик.

Според медиумите, се е на Џерард и доколку сака ќе биде тренер на Ренеџерс и тоа за него би било прв голем предизвик како тренер.

Коментари
Advertisements
Прочитајте поврзани статии
Load More In Останато

Проверете

Бизарно: Се степаа меѓу себе кој да – изведе слободен удар! (ВИДЕО)

Дајро Морено и Џејсон Лукуми, фудбалерите на Атлетико Насионал не можеа да се договорат ко…