Дома Останати Ракомет Изненадување: Никола Карабатиќ вечерва пристигнува во Берлин!

Изненадување: Никола Карабатиќ вечерва пристигнува во Берлин!

0
karabatic

Изненадувачки вести пристигнуваат од Франција.

Имено, Никола Карабатиќ нема да се откаже од својата петта титула шампион на светот!

Карабатиќ заработи повреда и беше опериран, планирано беше да се опоравува до февруари, меѓутоа според многумина најдобриот ракометар на сите времиња успеал да се опорави порано и да се стави на располагање на селекторот Дидие Динард.

Пристигнувањето на Карабатиќ се очекува вечерва каде што ќе биде 18-ти играч покрај прекубројниот Мелвин Ричардсон.


Следете го Sportski.mk и на


„Зборував со луѓето во ПСЖ и создадоа услови Никола да биде со нас. Тој е многу важен играч за оваа екипа, но во овој момент мораме преку тренинзи да провериме каква е неговата состојба“, изјави Динард за Л’Eкип.

Србија и Франција натпреварот од второто коло на СП го играат вечерва од 20:30 часот.

Advertisements
Прочитајте поврзани статии
Load More In Ракомет

Проверете

Фантастичниот Милосављев доби место во тимот на колото во ЛШ

Тимот на Вардар ова коло однесе убедлива победа во рамките од осминафиналето против ППД За…