Дома Останати Тенис Изненадување во Астана: Алкараз поразен во првото коло

Изненадување во Астана: Алкараз поразен во првото коло

Светскиот рекет број еден во овој момент Карлос Алкараз доживеа изненадувачка елиминација на стартот на АТП турнирот од серијата 500 во Астана.


Меси против Левандовски -11 ден ↓↓↓На самиот старт на турнирот во првото коло Алкараз беше поразен од Давид Гофан со 2:0 во сетови. Иако во првиот сет Гофан имаше предност од 5:2, Алкараз успеа да однесе сетот во неизвесна завршница, но таму сепак Белгиецот го освои со 7:5.

Во вториот сет повторно Гофан брзо стигна до предноста од 5:2, но овој пат Алкараз не успеа да се врати и го загуби сетот со 6:3. Второто коло за Гофан ќе донесе меч против подобриот од дуелот на Адриан Манарино и Стен Вавринка.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Тенис

Проверете

Ѓорческа до полуфинале во Грција, Калин во Шпанија запрен во четвртфиналето

ЕКСКЛУЗИВНО: 50 БЕСПЛАТНИ СПИНОВИ БЕЗ ДЕПОЗИТ - РЕГИСТРИРАЈ СЕ НА МОЦАРТ! Калин Ивановски …