Дома Топ вести Изненадувањето на денот: Џирона во натпревар со четири гола остана непоразена на „Ноу Камп“ (ВИДЕО)

Изненадувањето на денот: Џирона во натпревар со четири гола остана непоразена на „Ноу Камп“ (ВИДЕО)

0
barcelona girona

Тимот на Џирона вечерва направи изненадување и остана непоразена на гостувањето кај Барселона на „Ноу Камп“.

Возбудливо беше вечерва во Барселона каде што домаќинот ја пречека Џирона и на крајот гостите успеаа да стигнат до бод одигрувајќи 2:2.

Натпреварот започна добро за Барса без најава за нешто неочекувано, Лео Меси постигна гол во 19-тата минута после додавањето од Видал.

Проблемите за Барселона започнаа во 35-тата минута кога дефанзивецот Легле заработи црвен картон, а гостите десет минути подоцна стигнаа до изедначување со голот на Стуани.


Следете го Sportski.mk и на


Истиот фудбалер донесе „студен туш“ на „Ноу Камп“ во 51 минута кога Џирона стигна до водство.

Конечните 2:2 ги постави Пике во 63-тата минута.

После ова повеќе нема екипи со максимален ефект во Шпанија и Барселона и Реал Мадрид сега имаат ист број на бодови, по 13.

Advertisements
Прочитајте поврзани статии
Load More In Топ вести

Проверете

Вечерва се постигна најбрзиот гол во историјата на Премиер лигата! (ВИДЕО)

Вечерва се постигна најбрзиот гол во историјата на Премиер лигата! Само шест секунди му бе…