Дома Останати Кошарка НБА Изминатата ноќ во НБА видовме луда тројка од половина терен за победа (ВИДЕО)

Изминатата ноќ во НБА видовме луда тројка од половина терен за победа (ВИДЕО)

0

Кошаркарите на Шарлот Хорнетс изминатата ноќ на неверојатен начин стигнаа до победа на гости кај Торонто Раптотс со 115:114.

Во натпреварот полн со пресврти Торонто беше на чекор од победа откако имаше водство од 114:112 на само 3.1 секунди до крајот.

Шарлот тогаш го имаше последниот напад, а топката ја доби Жереми Ламб кој прво лошо ја прими и изгледаше дека таа е изгубена и дека тој ќе биде трагичарот на Шарлот.

Сепак, Ламб одлично се снајде и од својата половина испрати шут кој на крајот заврши во кошот, а Шарлот стигна до неочекувана победа.


Следете го Sportski.mk и на


Advertisements
Прочитајте поврзани статии
Load More In НБА

Проверете

Видео: Оклахома до прва победа, Бостон на чекор до полуфинале

Фаворитите во Источната конференција ја вратија предноста воплејоф сериите откако славеа к…