Дома Фудбал Англија Изгледа Чичарито ќе го фаќа последниот воз и тоа во МЛС: Мојес ги разгледува понудите на адреда на Вест Хем

Изгледа Чичарито ќе го фаќа последниот воз и тоа во МЛС: Мојес ги разгледува понудите на адреда на Вест Хем

0

Мексиканскиот фудбалер во Вест Хем пристигна во текот на летото за 16 милиони фунти, но во досегашниот дел минат во клубот постигна четири погодоци во Премиер лигата, што ниту малку не го задоволува тренерот Дејвид Мојес.

Англичаните шпекулираат дека во Вест Хем изгубиле трпение со 29-годишниот, Чиларито и дека се подготвени да ги разгледаат понудите за него. Како што се наведува за него е заинтересиран Лос Анџелес ФК, каде се пресели и неговиот репрезентативец соиграч, Карлос Вела.

Чичарито пред да пристигне во Вест Хем настапуваше во Баер Леверкузен, а низ кариерата беше член на Манчестер Јунајтед, Реал Мадрид и Депортиво.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Англија

Проверете

Хрватите покажаа големина: Ќе испратат дресови до спасените момчиња од Тајланд

Голем потег на хрватскиот фудбалски сојуз! Најдобри коефициенти! Играј на BET365 ТУКА! Име…