Дома Фудбал Останато Извлечени четвртфиналните парови во Лига Европа

Извлечени четвртфиналните парови во Лига Европа

Традиционално денес во Нион, веднаш по ждребот за Лигата на шампионите се одржа и ждребот за Лига Европа.

Натпреварите од четвртфиналето, полуфиналето и финалето ќе се одиграат во повеќе германски градови, без присуство на публика. Финалето е закажано за 21-ви август во Келн.

Четвртфинални парови:

Волфсбург/Шахтјор  – Ајнтрахт/Базел

ЛАСК/Манчестер Јунајтед – Башакшекир/Копенгахен

Интер/Гетафе – Глазгов Ренџерс/Баер Леверкузан

Олимпијакос/Вулверхемптон– Севиља/Рома

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Останато

Проверете

Тухел потврди: Мбапе ќе биде во тимот за Аталанта

ПСЖ и Аталанта вечерва од 21 часот го играат својот четвртфинален натпревар во ЛШ. Со тој …