Дома Фудбал Англија Извлечени паровите за осминафиналето од ФА Куп, ќе гледаме едно големо дерби

Извлечени паровите за осминафиналето од ФА Куп, ќе гледаме едно големо дерби

Манчестер Сити кој ја брани титулата во ФА Купот во четвртото коло ќе се сретне со екипата на Тотенхем и тоа е најголемото дерби во оваа фаза.

Челзи ќе игра против сезонава одличната Астон Вила, додека Ливерпул ќе биде фаворит на домашен терен против подобриот од мечот помеѓу Норвич и Бристол Ловерс.


Уствари викендов е затишје пред бура! ↓↓↓


Фулам дома ќе го пречека Њукасл, додека Лестер ќе оди на победникот од средбата Хал – Бирмингем. Манчестер Јунајтед исто така ќе биде фаворит против Њупорт или Истли, а победниците од натпреварите Кристал Палас – Евертон и Лутон – Болтон исто така ќе играат меѓусебе.

Ипсвич ќе игра против најслабопласираниот тим од оваа конкуренција Мејдстон Јунајтед, додека Вотфорд ќе оди Саутемптон.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Англија

Проверете

Може ли Баер да го сруши рекордот на Селтик од 1916 година?

Баер Леверкузен и официјално изминатиот викенд ја потврди титулата во Бундеслигата со побе…