Дома Останати Кошарка НБА Избрани најдобрите 10 НБА играчи за оваа сезона – Дончиќ и Јокиќ еден од друг на листата

Избрани најдобрите 10 НБА играчи за оваа сезона – Дончиќ и Јокиќ еден од друг на листата

Познатиот сајт „Bleacher Report“ ги избра најдобрите 10 играчи во тековната сезона во НБА лигата.

Овој медиум важи за еден од најреномираните во светот, па затоа ова признание секако добива на значење.

Според нив најдобар во сезоната бил грчкиот кошаркар Јанис Антетокумпо, зад него е Леброн Џејмс, па Кавај Ленард и Џејмс Харден. Најдобрите играчи од овие простори Лука Дончиќ и Никола Јокиќ се најдоа на 5. и 6. позиција. Топ 10 листата ја затвараат: Демијан Лилард, Ентони Дејвис, Џими Батлер и Крис Мидлтон.

Сепак, треба да се спомене дека во случај сезоната да не се поништи во НБА допрва треба да се доигра завршницата.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In НБА

Проверете

Дончиќ е вистинско чудо: Изведе магична асистенција кога мечот се решаваше 🎥

Лука Дончиќ продолжува да прикажува фантастични настапите во дресот на Далас Маверикс. Во …