Дома Фудбал Светско првенство во фудбал Идеален тим за првото коло од Мундијалот: Гризман најдобро оценет 📸

Идеален тим за првото коло од Мундијалот: Гризман најдобро оценет 📸

Се комплетираше првото коло на Светското првенство во Катар, а ги добивме и идеалните 11.


Србија многу најави, малку покажа - 9 ден ↓↓↓На голот заслужено место доби Тибо Куртоа, а во одбраната се Алба, Алдервирелд, Ловрен и Пресијадо. Во средниот ред се најдоа Адриен Рабио, Бруно Фернандеш, Гризман и Сака.

Напаѓачкиот тандем го сочинуваат Енер Валенсија и двојниот стрелец на мечот против Србија, воедно и единствениот Бразилец во овој тим, Ричарлисон.

Најдобро оценет играч во првото коло е Гризман, кој доби висока деветка, додека Енер Валенсија беше оценет со 8,7.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Светско првенство во фудбал

Проверете

Крамариќ му одговори на селекторот на Канада: Видовме кој кого ќе е*е

ЕКСКЛУЗИВНО: 50 БЕСПЛАТНИ СПИНОВИ БЕЗ ДЕПОЗИТ - РЕГИСТРИРАЈ СЕ НА МОЦАРТ! Хрватска вчера ј…