Дома Фудбал Италија Игуаин го предизвика Донарума: Овој пат ќе ти дадам гол!

Игуаин го предизвика Донарума: Овој пат ќе ти дадам гол!


Што ќе се случува во последното коло во Серија А, Ла Лига и Лига 1 ↓↓↓Викендов на програмата е големото италијанско дерби меѓу Милан и Јувентус на „Сан Сиро“, кое после неколку години повторно е дуел помеѓу првите две првопласирани екипи.

Двата клуба преку интересно видео го најавија утрешниот меч. Гонзало Игуаин испрати порака до младиот голман Џиџи Донарума.

„Минатата година игравме два пати и не успеав да ти дадам гол, но овој пат ќе ти дадам. Не знам како, но се надевам дека ќе те совладам“.

Веднаш следеше одговор на младиот голман: „Мислам дека грешиш. Се надевам дека ќе биде добар натпревар и се гледаме на Сан Сиро“.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Италија

Проверете

Чави откри кога Меси ќе донесе одлука каде да продолжи

Што ќе се случува во последното коло во Серија А, Ла Лига и Лига 1 ↓↓↓ Tренерот на Пари Се…