Дома Фудбал Останато Играч на Шибеник го удри Ристовски, Адеми збесна 🎥

Играч на Шибеник го удри Ристовски, Адеми збесна 🎥

Капитенот на Македонија, Стефан Ристовски заедно со Аријан Адеми беше вклучен во мал инцидент во вчерашниот натпревар против Шибеник.


Србија многу најави, малку покажа - 9 ден ↓↓↓Фудбалерот од редовите на Шибеник Ерос Грезда неспортски го удри македонскиот капитен и двајцата дојдоа до близок контакт. Грезда со левата рака го удри Ристовски по што се вклучија и другите фудбалери, а Аријан Адеми беше еден од оние што најбурно реагираше.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Останато

Проверете

Хрватска со пресврт до убедлива победа 🎥

ЕКСКЛУЗИВНО: 50 БЕСПЛАТНИ СПИНОВИ БЕЗ ДЕПОЗИТ - РЕГИСТРИРАЈ СЕ НА МОЦАРТ! Хрватската репре…