Дома Фудбал Италија Ибра со еден потег ги воодушеви навивачите на Милан по дебаклот од Интер

Ибра со еден потег ги воодушеви навивачите на Милан по дебаклот од Интер

Поранешниот шведски напаѓач Златан Ибрахимовиќ со неочекуван потег ги воодушеви навивачите на Милан.

„Росонерите“ во дербито во сабота доживеаа пораз од 1-5 од Интер, па поради тоа Ибрахимовиќ реши да се појави на тренингот на Милан за да им даде поддршка на фудбалерите.


Србија прв тест за "големиот" најскап фаворит! Холандија во проблеми! ↓↓↓


Ибрахимовиќ се појави во тренинг-центарот на Милан и реши да ги мотивира играчите пред важниот меч против Њукасл во Лигата на шампиони (ЛШ).

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Италија

Проверете

Хаос во Гелзенкирхен: Се тепаа албански и српски навивачи! 🎥

Во Гелзенкирхен каде што вечерва треба репрезентацијата на Србија да игра против Англија с…