Дома Фудбал Италија Ибрахимовиќ останува во Милан како менаџер

Ибрахимовиќ останува во Милан како менаџер


Викенд на градски дерби дуели: Арсенал - Тотенхем и Атл.Мадрид - Реал М. ↓↓↓


Веднаш после завршувањето на сезоната се случија големи промени во Милан и од клубот заминаа легендата Паоло Малдии и спортскиот директор Рики Масара.

Италијанските медиуми пренесуваат дека новото раководство ќе му достави понуда на Златан Ибрахимовиќ да остане во клубот како клуб менаџер.

Ибра официјално стави крај на кариерата, а негов приоритет е да остане во Милан, па се очекува да ја прифати понудата и да има менаџерска улога.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Италија

Проверете

Познато кога ќе продолжи холандското дерби

Викенд на градски дерби дуели: Арсенал - Тотенхем и Атл.Мадрид - Реал М. ↓↓↓ Холандската ф…