Дома Фудбал Италија Ибрахимовиќ го избра новиот тренер на Милан

Ибрахимовиќ го избра новиот тренер на Милан

Милан на лето сигурно ќе прави тренерска смена, а медиумите на Апенините тврдат дека главниот збор за нов тренер ќе го има Златан Ибрахимовиќ.

Италијанските медиуми пренесуваат дека раководството на Милан во јуни сигурно ќе доведе нов тренер, а најголема желба е Антонио Конте.


Уствари викендов е затишје пред бура! ↓↓↓


Конте е слободен и сака да се врати во Италија, а доколку му бидат ветени вложувања сигурно дека ќе седне на клупата на Милан.

Ибрахимовиќ веќе имал неколку средби со Конте и сака по секоја цена да го донесе на клупата на миланскиот гигант.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Италија

Проверете

Премиер лигата ќе воведе полуавтоматски офсајд

Англиската Премиер лига од следната сезона ќе има уште една новина која е поврзана со упот…