Дома Фудбал Лига на шампиони Знаете ли кој е најдобар стрелец во осминафиналето од Лигата на шампионите?

Знаете ли кој е најдобар стрелец во осминафиналето од Лигата на шампионите?

0
champions league

За сите љубители на фудбалот денес е посебен ден – се враќа Лигата на шампионите!

Со вечерашните натпревари Рома – Порто и Манчестер Јунајтед – ПСЖ стартува осминафиналето.

Најголемо внимание секако привлекува натпреварот помеѓу Манчестер Јунајтед и ПСЖ. Целиот спортски свет сака да види како Јунајтед кој е во голем залет ќе одигра против еден од фаворитите за европскиот трон.

О друга страна пак Томас Тухел во ПСЖ има огромни проблеми со повредите.


Следете го Sportski.mk и на


Посебна за овој натпревар веројатно и не треба тој е привлечен самиот по себе.

Меѓутоа пред овие натпревари ќе ви го претставиме најдобриот стрелец во историјата во оваа фаза од најелитното европско натпреварување.

Ако погодувавте пред да прочитате можеби и ќе погодите затоа што станува збор за играч кој се супер популарен и кој најдобриот фудбал го игра во наше време, а не некогаш одамна.

Станува збор за Аргентинецот и прва ѕвезда на Барселона – Лионел Меси.

mesi

Аргентинскиот волшебник низ историјата во оваа фаза од натпреварувањето постигнал дури 24 погодоци.

Не е тешко и да се погоди кој е зад него – Кристиано Ронало.

ronaldo

Сегашната ѕвезда на Јувентус играјќи за Манчестер Јунајте и Реал Мадри постигна 20 погодоци.

За Лионел Меси и Кристиано Роналдо се наоѓаат двајца фудбалери на Баерн Минхен, Томас Милер (12) и Роберт Левандовски (9).

Advertisements
Прочитајте поврзани статии
Load More In Лига на шампиони

Проверете

Реал Мадрид има ОГРОМЕН проблем поради Герет Бејл

Реал Мадрид се најде во огромни проблеми поради Герет Бејл. Тренерот на Реал Мадрид, Зинед…