Дома Фудбал Лига на шампиони Зидан: Што ако ни се падне Ливерпул? Ќе ги елиминираме!

Зидан: Што ако ни се падне Ливерпул? Ќе ги елиминираме!

Учесниците во нокаут фазата од Лигата на шампионите се познати, а ждребот ќе биде одржан на 16. декември.

Реал Мадрид во групата А заврши зад ПСЖ па поради тоа можеме да очекуваме некој спектакуларен судир уште во осминафиналето.

Потенцијален противник на Реал е и актуелниот шампион на Европа, Ливерпул, но Зидан не се плаши од англискиот тим.

После победата над Клуб Бриж (1:3) францускиот стратег самоуверено порача дека ако им се падне Ливерпул ќе го елиминираат.

„Ако играме против Ливерпул ќе ги победиме и ќе ги елиминираме. Ние на ждребот не можеме да влијаеме, наше е да играме“, изјави Зидан.

Минатата година Реал во Лигата на шампионите беше елиминиран од Ајакс кој оваа сезона не обезбеди место во топ 16.

Коментари
Advertisements
Прочитајте поврзани статии
Load More In Лига на шампиони

Проверете

Бизарен проблем во Шпанија: Некој ги украл сите влезници за натпреварот на Барселона!

Во шпанскиот куп Барселона ќе игра против Ибица, но домаќинот на овој натпревар се соочи с…