Дома Фудбал Зидан: Роналдо си постави премногу високи стандарди!

Зидан: Роналдо си постави премногу високи стандарди!


Unboxing: Што е ново во студиото на BMG Network!? ↓↓↓


Уште еднаш Зинедин Зидан јавно го искажа своето мислење дека неговиот напаѓач Кристиано Роналдо треба да ја освои „Златната топка“ за 2016 година.

Португалецот поминува низ еден од „најсушните“ голгетерски периоди, па трпи многу критики од медиумите, но Зидан смета дека Роналдо поставил премногу високи стандарди и поради тоа од него се очекува многу.

„Кристиано Роналдо е уникатен. Постави високи стандари, па сега кога нема да постигне гол луѓето се зачудени и веднаш бараат проблеми. Но мора да живее со овие работи. Тој можеби е фрустриран тоа е нормално, но не е загрижен“, изјави Зидан.

„Сите можат да видат што постигна Роналдо во 2016, како на индивидуално така и на тимско ниво. Јасно е дека ја заслужува Златната Топка”, заклучи францускиот стратег.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Фудбал

Проверете

Дојде како голем талент, а Анчелоти сезонава нема да смета на него?!

Unboxing: Што е ново во студиото на BMG Network!? ↓↓↓ Турскиот суперталент Арда Ѓулер нема…