Дома Фудбал Зидан: Критики секогаш ќе има, но треба да промениме нешто!

Зидан: Критики секогаш ќе има, но треба да промениме нешто!

Реал Мадрид не ја отвори сезоната на најдобар можен начин, но тренерот Зинедин Зидан сепак е оптимист.

„Кралевите“ запишаа само една победа во првите три меча во Примера, па веднаш започнаа критики за Зидан и за тимот.

„Критики за нас ќе има секогаш. Меѓутоа, од нас се бара да ги промениме резултатите“, истакна Зидан пред мечот со Леванте.

„Секогаш во овој период од годината е тешко да се подготвиме за мечот после репрезентативните обврски. Имаме фудбалери кои одработиле само по еден тренинг после враќањето, а притоа имаме проблеми и со повредени играчи“.

„Меѓутоа, јас во тимот имам најкваитетни играчи во светот и ќе сметам на секој од нив. Доаѓаат многу натпревари, згуснат распоред и секој од нив ќе добие шанса. Свесни сме дека загубивме бодови, но сезоната штотуку започна и сметам дека резултатите ќе се променат“, изјави Зидан.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Фудбал

Проверете

Реал Мадрид без Асенсио во следните три недели

Лоши вести пристигнуваат за тимот на Реал Мадрид. Имено, Марко Асенсио поради повреда на м…