Дома Фудбал Зидан за очајниот настап на Јовиќ даде изјава на која ретко кој верува

Зидан за очајниот настап на Јовиќ даде изјава на која ретко кој верува

Лука Јовиќ вчера одигра уште еден блед натпревар во поразот на Реал.

Во 66 минути Србинот топката ја допре само 25 пати и тоа ниту еднаш во близна на голот на Реал.

После натпреварот Зидан излезе со коментар за настапот на Јовиќ.

„Јовиќ не е обесхрабрен. Знае во кква ситуација се наоѓа. Тој само што дојде тука. Подобар е од кога дојде, веќе научи подобро шпански. Сметам на него. Не играше за нас, но е важен играч“, изјави Зидан.

Сепак со она што го прикажува Јовиќ на теренот ретко кој му верува на Зидан дека навистина го смета Јовиќ за важен играч на тимот.

Коментари
Advertisements
Прочитајте поврзани статии
Load More In Фудбал

Проверете

Киелини: Погба? Кога дојде мислев дека е само уште еден играч во низата

Пред да се врати во Манчестер Јунајтед во 2016 гофина за 105 милиони евра Пол Погба од Јун…