Дома Топ вести Зидан: Веќе е завршена дилемата за „Златната топка“

Зидан: Веќе е завршена дилемата за „Златната топка“

Тренерот на Реал Мадрид, Зинедин Зидан изјави дека е убеден дека Кристиано Роналдо ќе ја освои „Златната топка“ и дека сите дилеми се завршени.

Роналдо синоќа со хет-трик му донесе победа на Реал Мадрид во градското дерби, а според Зидан со тоа Портуаглецот ставил точка на дилемата околу „Златната топка“.


Уште еден поткаст! Fat Cacko: Од гитара до Fat kitchen bistro и најдобриот бургер во градот ↓↓↓


„Никогаш не се сомневав во тоа дека Роналдо е најдобар, но синоќа ја затвори дебатата за тоа кој треба да ја добие „Златната топка“. Со својот брилјантен настап уште еднаш покажа дека е најдобар“, заклучи Зидан.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Топ вести

Проверете

Арсенал го „краде“ Зиркзе пред носот на италијанските гиганти

Арсенал покажува сериозен интерес за ѕвездата на Болоња, Џошуа Зиркзе, пренесиваат медиуми…