Дома Македонски спорт Здравковски: Со Казахстан може да очекуваме мотивирана Македонија, тука сме да го дадеме максимумот

Здравковски: Со Казахстан може да очекуваме мотивирана Македонија, тука сме да го дадеме максимумот


Викенд најава: Интер - Милан, Тотенхем - Ман.Сити и Феенорд - ПСВ ↓↓↓Репрезентацијата на Казахстан ќе биде шести противник на Македонија во квалификациите за Европското првенство до 21 година.

Првиот натпревар во Скопје иако Македонија имаше повеќе прилики заврши без победник (1:1).

Пред овој натпревар за медиумите зборуваше еден од најдобрите во младинската репрезентација на Македонија, Давор Здравковски.

“Одигравме добри натпревари, но за нас е важен и клучен секој натпревар затоа што времето е кратко и мора да сме спремни на секој натпревар целта да ни биде три бода. Може да очекуваме мотивирана Македонија, тука сме да го дадеме максимумот за овој дрес што го носиме и ништо друго. Клучна може да биде заедништвото помеѓу нас, мислам дека тоа може да биде нашата најдобра страна“, изјави Здравковски.

Натпреварот помеѓу Казахстан и Македонија се игра во четврток од 13:00 часот.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Македонски спорт

Проверете

Херојска победа на аеродромци: Фаворизираната Олимпија падна пред МЗТ!

Викенд најава: Интер - Милан, Тотенхем - Ман.Сити и Феенорд - ПСВ ↓↓↓ Кошаркарите на МЗТ С…