Дома Останати Зверев му го нанесе првиот пораз на Федерер во 2017!

Зверев му го нанесе првиот пораз на Федерер во 2017!

Германскиот тенисер, за кого многумина сметаат дека во иднина ќе стигне и до првото место на АТП листата, Александар Зверев, во три тај брејка го победи Роџер Федерер.

Зверев славеше над Федерер, во првиот меч од пресметката помеѓу Германија и Швајцарија на Хопман купот во Перт, младиот Германец победи со 7:6, 6:7, 7:6.

Дуелот во Перт беше второ соочување на овие двајца тенисери, а Зверев води со 2:0 откако минатата година го победи славниот Швајцарец на турнирот во Хале.

Коментари
Advertisements
Прочитајте поврзани статии
Load More In Останати

Проверете

Влезете во луксузниот дом на Флојд Мејведер во Лас Вегас (ФОТО)

Славниот боксер Флојд Мејведер живее во неверојатен луксуз. Човекот со прекарот „The Money…