Дома Останати За топол дом и среќни празници – Донација на Mozzart во мал групен дом за деца од ранливи категории

За топол дом и среќни празници – Донација на Mozzart во мал групен дом за деца од ранливи категории

Хуманите акции на компанијата Mozzart не престануваат во текот на целата година, а помошта стигнува секогаш онаму каде е најпотребна.

Во пресрет на зимата и ниските температури, донацијата од лидерот во приредување игри на среќа го реши проблемот со греење во мал групен дом, каде се згрижени деца со воспитно-социјални проблеми и нарушено поведение.


ТОП викенд: Битка за Манчестер и две дербија во Италија! ↓↓↓


„Голема благодарност од срце до компанијата Mozzart, што допринесе со оваа донација да се подобрат условите во малиот групен дом кој згрижува деца од ранлива категорија. Со помошта која ја добивме, децата ќе имаат топол дом, а добрите услови за живот на секое дете во светот е од непроценливо значење. Се надеваме дека нашата соработка ќе продолжи и понатаму , изјави Виолета Масевска Палиќ, В.Д директор на ЈУ за згрижување деца со воспитно-социјални проблеми и нарушено поведение – Скопје 

Згрижените деца ќе имаат топол дом каде ќе ја поминат зимата и престојните празници.

Секоја нова донација, помошта која ја даваме, среќните и задоволни лица кои ги гледаме, за нас е само мотивација плус во иднина да направиме уште многу вакви добри дела.  Решавањето на проблемот со греење е од големо значење за установата, како и за децата кои престојуваат во малиот групен дом, а нам ни преставува вистинско задоволство што успеавме да помогнеме, изјави Ивана Стефановска Крстевска од Mozzart.

Долг е списокот на вакви и слични акции кои до сега ги има реализирано лидерот во приредување игри на среќа. Дел од нив се донациите во дневниот центар за деца со посебни потреби во Крушево, здружението 4U, здружението за помош и поддршка на лица со МС,националната мрежа против насилство на жени и семејно насилство и многу други.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Останати

Проверете

Ферстапен ја освои пол-позицијата во Бахреин

Макс Ферстапен ќе стартува од пол-позицијата на првата сезонска трка во Формула 1 шампиона…