Дома Останати За новите шампиони – Околу 100 клубови добија опрема од Mozzart

За новите шампиони – Околу 100 клубови добија опрема од Mozzart


Вежби за рехабилитација после повреда на преден вкрстен лигамент ↓↓↓


Повеќе од 100 клубови ширум Македонија добија опрема како дел од прочуената општествено одговорна кампања на Моzzart. „Нови дресови” секоја недела пристигнуваат на адреса на „новите шампиони“ – оние помали, локални клубови кои се први во своето место. На терените често се среќаваат два тима со ознака „М“, а од овие фудбалски тимови би можеле да се направат целосни зонски лиги!

Дресови со знакот „М“ добија и фудбалерите на Осогово. Со оваа донација регионалниот лидер во приредување игри на среќа го израдува клубот со големи амбиции.

„Донирањето дресови ни значи многу, Mozzart е единствената компанија која ни излезе во пресрет и ни донираше опрема. Тоа не е мала работа за нас, се надеваме дека со новите дресови ќе се пласираме во повисок ранг на натпреварување“, заклучија од овој клуб.

Ширум Македонија овие дресови беа среќни за многу спортски колективи, кои од најниските рангови напредуваа и до највисоките.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Останати

Проверете

Ужас: Тренер убиен пред неговата ќерка поради пораз!

Вежби за рехабилитација после повреда на преден вкрстен лигамент ↓↓↓ Претседателот на втор…