Дома Фудбал Англија Затоа е голем: Видете како Мурињо им се извини на фановите!

Затоа е голем: Видете како Мурињо им се извини на фановите!


Што ќе се случува во последното коло во Серија А, Ла Лига и Лига 1 ↓↓↓Навивачите на Манчестер Јунајтед можат да бидат задоволни. Го победија градскиот ривал, се пласираа во четвртфиналето од Лига Купот, а добија и извинување за срамниот пораз од Челзи.

Жозе Мурињо покажа големина и во свој стил им се извини на фановите кои аплаудираа после поразот над градскиот ривал.

„Специјалниот“ се сврте кон нив, со рака покажа на резултатот 4:0 и им се поклони барајќи извинување.

27-10mu2

„Се од неделата па до денес беше насочено против нас, а навивачите чусвтвуваа негативни последици до тој пораз. Сушност ние воопшто не сме во негативна серија. На последните седум натпревари загубивме само еднаш, но тој пораз беше убедлив и клуб со ваква историја не заслужува такви бројки“, изјави Мурињо.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Англија

Проверете

Сем Алардајс го напушти Лидс по само четири натпревари

Што ќе се случува во последното коло во Серија А, Ла Лига и Лига 1 ↓↓↓ Сем Алардајс го нап…